Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Zarf Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı
Açıklamalı İki Renkli Örgü Bebek Yeleği Modelleri

Zarf Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı

Bebeğinizin doğmasına kısa bir süre kaldıysa, bu yeleği boş zamanlarınızda örmeniz çok uygun olur. Bu yelek yeni doğan bebekler için gayet uygun bebek yelek modellerinden biri. Bebeklerinize rahatlıkla giydirebilirsiniz. Bu yeleği 4-5 ay kadar rahatlıkla, kullanabilirsiniz.

Zarf Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı

Yeleği 3 ve 5 numaralı şişlerle rahatlıkla örebilirsiniz. İpin renk seçimi ve marka seçimi size kalmış. Piyasada birçok marka ip var bunlardan herhangi biri işinizi görür. Bazı ipler kanserojen maddelerle boyanmış olabiliyor. Bu sebeple ipi bebeğiniz için kullanacağınızdan kalitesiz almayın.

3 er ilmek atarak her sırada sağdan ve soldan 1 er ilmek atarak 65 ilmek yapın. Ardından 4 sıra düz 1 sıra haraşo 4 sıra düz 1 sıra haraşo 4 sıra düz 1 sıra haraşo şeklinde 3 kez bu işlemi tekrarlayın.

Kol kesimi için yukarı taraftan 25 ilmek kesin elimizde 40 ilmek kaldı bununla yine 3 kez 4 sıra düz 1 sıra haraşo şeklinde devam edin. Sonra 25 ilmeği arttırın.

Arka kısmın yapımına başladığınızda 12 kez 4 sıra düz 1 sıra haraşo ve kol kesin 25 ilmek 3 kez 4 sıra düz 1 sıra haraşo ve 25 ilmek arttırın.


Ön taraf için 3 kez 4 sıra düz 1 sıra haraşo ve 25 ilmeği arttırın. En son olarak 65 ilmeği her sırada 1 sağdan 1 soldan keserek 3 ilmeğe ulaşıncaya kadar kesin. Zarf şeklini aldığını göreceksiniz.

İsterseniz düğme takabilir veya çıtçıtta kullanabilirsiniz. Nazar boncuğu gibi aparatiflerle süsleyedebilirsiniz.

zarf-yakali-bebek-yelegi_1-jpg Zarf Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı
Zarf Yakalı Bebek Yeleği_1.jpg
zarf-yakali-bebek-yelegi_0-jpg Zarf Yakalı Bebek Yeleği Yapılışı
Zarf Yakalı Bebek Yeleği_0.jpg

Bu Yazıya da Bakın

Asimetrik Kesimli Bebek Yelek Modası

Bebekleriniz için normal yelek örgülerinden sıkıldıysanız, asimetrik kesimli bebek yelek modellerini denemelisiniz.   Bu yelek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir