Ana sayfa / Örgü / Bakmaya Değer Yün Örgü Örnekleri
Yün Örgü Örnekleri 2016_12

Bakmaya Değer Yün Örgü Örnekleri

Havalarda soğumaya başladı değilmi? Hava durumlarını izliyorumda, bu sene kışın çok soğuk geçeceği söyleniyor.

 

Havalar soğuyacak ve bizlerde doğal olarak üşüyeceğiz. Bayanların çoğu sıcağı sever. Oysa ben aksine soğuk havaları daha çok severim.

 

Soğuk havalar sizin aklınıza ilk ne getiriyor bilmiyorum ama benim aklıma ilk getirdiği şey kazaklar, atkılar, eldivenler…

Yün Örgü Örnekleri

 

Sizlerde kış için eminim kendinize, varsa çocuğunuz çocuğunuza yada sevdiğinize yün örgü işleri yapıyorsunuzdur. Yapmadıysanız bile başlamanız lazım diye düşünüyorum.

 

Çünkü bu sene havanın çok soğuk geçeceği söyleniyor. “Evet aslında yapacağım fakat ne yapsam?” Karar vermekte zorlanıyormusunuz? Örnek bulamıyormusunuz…

 

Sitemizde bulunan ve birbirinden farklı en güzel yün örgü örnekleri imdadınıza yetişecek. Kim bilir belkide oğlunuz bir üniversite kazandı ve bu sene ilk senesi, soğuklardan korunması için ona güzel bir kazak yada eldiven yada atkı yapacaksınız..

 

Belkide minnacık şirin mi şirin, tatlı mı tatlı, bir bebeğiniz var, yada çok sevdiğiniz birinin bebeğine patik yapmak istiyorsunuz.


 

Yün yatak örgüsü yapmak isteyenlerde olacak elbet, minicik bebeğine yün örgüden etek yapmak isteyende… Yoksa kızınıza yün orguyle uzun yelek mi yapmak istiyorsunuz…

 

Yapmak istiyor fakat bir türlü hoşunuza giden bir örnek bulamıyormusunuz? O halde sitemizde ki  harika yün örgü örnekleri size fikir ve ilham verecektir.

 

El emeği göz nuruyla yapılan tüm örgülerin hepsinin yeri, hem yapan için hemde kullanan için inanın bana çok farklı oluyor. Yapay şeylerden sıkılmadık mı? Ruhsuz, soğuk bir millet değiliz ki bizler.

 

Annemin yaptığı kazağı giydiğim zaman, her zamankinden daha çok ısındığımı biliyorum. Aynı şekilde yapmış olduğu bir atkıyı sardığımdada daha az üşüdüğümü hatırlıyorum.

 

Üşütmeyen yün değil aslında; üşümeme engel olan Annemin sevigyle ördüğü o kazaktı yada atkıydı yada eldivendi.. Hadi gelin sizde sevginiz, sevdiğinize bir şeyler örün.

Yün örgü örnekleri içinde dilerim beğendiğiniz hoşunuza giden örnekleri bulabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

Bu Örgü Şapka Modellerini Görmelisiniz

Örgü şapka modelleri Bayanların bir hayli ilgi alanı olan el örgü işleri, şapka modelleri dediğimizde …

1 Yorum

  1. laaa yün ip alıp örgü mü orsem. bura bana göre değil.öğö öğöö (öksürük)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir