Ana sayfa / Dantel / Yeni Kasnak Modelleri

Yeni Kasnak Modelleri

Kasnak işi diğer örme ve dantel işine göre daha fazla malzemelidir ama yapması kolay ve ortaya çıkan ürünler çok estetiktir.

 

Aslında bu kasnak ile oda takımı, masa örtüsü takımı vs. şeyleri kim icat etti bilinmez ama günümüzde oldukça beğeniliyor. Az öncede dediğimiz gibi ortaya çıkan modelleri gerçekten çok hoş ve göz alıcı.

 

Kasnak ile çalışırken ortaya çıkacak malzemenin alacağı şekil tamamen hayalgücünüze kalmış diyebiliriz. Sözü fazla uzatmadan kısaca kasnak işi için kasnak malzemeleri ve yapılış şeklini anlatalım.

 


Kasnak işi için öncelikle 6 kenarlı sağlam ve üzerindeki çivileri düzgün ve nizami dizilmiş olmalı. Çivi sıklığı ortaya çıkacak modelin görünümüne etkisi büyük oalcaktır.

 

İplik olarak çok fazla kalın olmayan kaliteli iplik kullanın.Boncukları yapıştırmak için kullanacağınız tutkal da kaliteli olmalı. Ürünler yıkandığında boncukları düşmesin.

 

Aslında yapıştırma yerine dikme olarak yapabilirseniz daha sağlam ve uzun ömürlü olur.Öncelikle galerimizde bir araya topladığımız kolay kasnak işleri modellerini bir inceleyelim.

 

Daha sonraki yazılarımızda kasnak işi modellerinin yapılışını daha detaylı bir şekilde anlatacağız.

Bu Yazıya da Bakın

Konuşturan El İşi Seccadeler

Emek verdiğimiz işler her zaman bizim için değerli olmuştur. Dantelleri, işlemeleri büyük zorluklara katlanarak hazırlarız. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir