Ana sayfa / Havlu Kenarları / Yapımı Kolay Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri
Tig-isi-cicekli-havlu-oyasi
Tig-isi-cicekli-havlu-oyasi

Yapımı Kolay Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Kızlarımız belli bir yaşa geldiğinde hemen çeyiz derdi sarar büyükleri. Büyük eşyalarının yanı sıra kız evlerinde daha çok ince işçilik hakim olur.

 

Yazmalar, yemeniler, havlular, çarşaflar, örtüler derken yapacak oyalanacak birçok şey çıkar karşılarına. Özellikle ilk akla gelen tığ oyası havlu kenarı örnekleri olur nedense.

 

Birçok kişinin en fazla önem verdiği bu vazgeçilmez el emeği göz nuru ürünler gerçek anlamda çok sayıda çeyizlerde bulunması gereken parçalardandır.

 

Hem gelinin kendisi için kullanılacak olan bu ürünler, ayrıca düğün ve düğün sonrasında da erkek tarafına hediye olarak götürülür ya da gönderilir.

 

Birçok bayan için hazırların gözde bir değeri yoktur. Mutlaka işçilikler güzel ve el yapımı olmalıdır. Yeni nesil havlular bu yüzden özellikle çeyizlerde tercih edilmez.

 

İyi ya da kötü tığ oyası havlu kenarı örnekleri derlenerek havlu kenarları en uygun şekilde oyalanır. Farklı iplerden yapılsa da genellikle modellerde dantel ip olarak bilinen 50 numaralı ipler kullanılır.


 

Bu şekilde hem daha sağlam hem de daha gösterişli olacaktır. İdeal şekilde bir havlu kenarı oyası sorun yaşamamak adına oya bittikten sonra yıkanıp ütülenerek havluya monte edilmesi tavsiye edilir.

 

Bu şekilde ilk yıkamada çekecek olan dantel havluda hoş durmama durumunun önüne geçilmiş olunur.

Resimler kaynak: yenihobiler.com

Yapımı Kolay Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Değişik ve farklı renkler ile yapılan bu modellerden özellikle taban renk olarak beyaz tercih edilir. En renkli havluda bile sadece beyaz ip ile yapılacak olan tığ oyası havlu kenarı örnekleri hoş duracaktır. İri çiçekli modellerden, minik desenli olanlara kadar birçok modeli bulunan bu oyaların en fazla tercih edileni havlunun kenarını tam olarak kaplayan ve eni geniş olan modellerdir. Genellikle havlunun deseni ile de uyumlu seçilen ipler ile yapılan bu modeller harika görseller oluşturmaktadır.

Bu Yazıya da Bakın

Havlu Kenarına Yapılabilecek Kolay Süslemeler

Kolay iğne oyası mutfak havluları örnekleri arıyorsanız hiç zorlanmıyor olacaksınız.   İğne oyası son yıllarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir