Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri

Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri

Örgülerimizi yaparken siz de bilirsiniz ki farklı araçlar kullanılabilir. Tek şiş ile de çok güzel örnekler yapacağımızı size hatırlatmak isteriz.

 

Diğer örgüler gibi zor olmayıp çok kolay olan bu yöntemle de çok güzel ve çeşitli örnekler çıkarabiliriz.

 

Burada sizinle paylaştığımız örnekler çok kolay olup genellikle ön parçaları 30-35 ilmek, arka parçası ise 60 civarındadır. Sizler için önce ‘ Tek şiş ile örgü nasıl olur? ‘  onu anlatmak istiyorum.

 

tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-1 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri

 

Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

  • 1. Adım: Önce tek şiş temin edilir. Bebek yeleklerinde 4.5 numara şiş kullanılır.

 

  • 2. Adım: Bebek yeleğinin ön kısmını yapıyor iseniz 32 ilmekle zincir çekilerek ön başlanır.

 

   • 3. Adım: Zincirin her ilmeğine (gözüne) şişin ucu geçirilerek tek tek alınır.

 

  • 4.Adım: Bütün gözler alınıncaya kadar bu işlem devam eder. Daha sonra geri dönerken bu ipler tek tek gözlerin içinden geri çekilir.

 

  • 5. Adım: İpin gözlerin içinden çekilip bitmesiyle bu şekilde görünecektir.

 

  • 6.Adım: İkinci sıra içinde işlem aynı şekilde devam edilir. Tek tek gözler ipe geçirilir.

 

  • 7.Adım: Gözleri alma işlemi bittiğinde bu kısımda ki gibi görünecek.

 

  • 8.Adım: Gözleri alma tamamlandıktan sonra ilk sıradaki gibi ipler tek tek gözlerden geçirilerek geri alınacak ve bu şekilde tek şiş ile düz örgü tamamlanacak.

 

 

Anlattığımız gibi tek şiş ile örgü çok kola İpleri renklendirerek çok güzel bebeklerinize yelekler, hırkalar hatta patikler yapabilirsiniz. Yeleklerin önlerine çeşitli hayvan figürleri koyabilirsiniz.

 

Bu şekilde hem bebeğinizin ilgisini çeker hem de başkalarının… Siz annelerimizin hemen iki günde yapabileceği bu örnekler hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için ideal yelek modellerindendir.

 

Bebeklerimize her mevsim de giydirdiğimiz yelekler, bebeklerimizin sağlığı açısından çok gereklidir. Bebeklerimiz için ipin kaliteli ve yumuşak olanını seçmeliyiz.

 

Ve örgümüzü yaparken çok sık örmemeye dikkat etmeliyiz. Çünkü sıkı örer isek örgümüz sert olur ve bebeklerimizi tahriş eder. Kullanışlı olmaz o zaman. L

 

ütfen anne adaylarımız ya da annelerimiz örgümüzü çok sert hale getirmeyelim. Hassas olan bebeklerimizin sağlığını düşünelim.

 


Tek şiş ile düz olarak örülen bu modellerimizi en kısa zamanda denemeniz temennisi ile… Ellerinize sağlık…Daha fazlası için http://yeniornekler.com/orgu-ornekleri/ .

tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-2 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-3 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-4 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-5 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-6 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri tek-şiş-ile-örülen-bebek-yelek-modelleri-7 Tek Şiş İle Örülen Bebek Yelekleri

 

Bu Yazıya da Bakın

Bu Örgü Şapka Modellerini Görmelisiniz

Örgü şapka modelleri Bayanların bir hayli ilgi alanı olan el örgü işleri, şapka modelleri dediğimizde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir