Ana sayfa / Dekorasyon / Sevgiliye El Emeği Hediye Fikirleri

Sevgiliye El Emeği Hediye Fikirleri

Biri için hediye seçmek her zaman çok zorlu bir süreçtir. Hepimiz vereceğimiz hediyenin karşı tarafın hoşuna gitmeme ihtimalinin endişesini ister istemez yaşarız.

 

Özelliklede hediye vereceğiniz kişi sevgiliniz ise bu süreç çok daha sancılı olabilir. Pahalı bir hediye bir çözüm olabilir.

 

Fakat herkesinde bütçesi buna el vermiyor. Tabi ki sevginin karşılıksız olanı makbuldür fakat birbirine hediye vermek özel günlerde bir gelenek haline geldi.

 

Doğum günleri,  sevgililer günü, tanışma yıl dönümü gibi birçok özel gün var tabi bunlar bir kere değil her sene devam etmekte.

 

Erkeklere genellikle tuttuğu takımın forması, saat, ayakkabı gibi hediyeler alarak bayanlar bu işi biraz daha çabuk geçiştiriyor fakat iş bir bayana hediye almaya gelince çok daha zor olduğunu düşünüyorum.

 

Ne de olsa bayanlar biz erkekler gibi basit varlıklar değiller. Sevgiliye hediye bize göre çok daha karmaşık bir iç dünyaları var, bu yüzden bir bayana hediye verirken dikkat etmekte fayda var.

 

Bir ipucu vereyim bir bayanın yüzlerce çantası ve ayakkabısı da olsa bu ikisine asla hayır diyemez. Güzel bir çanta ve ya ayakkabı günü her zaman kurtaracaktır.

 

Hediyeleriniz ucuz ya da pahalı olsun bence her anlamlı ve özel günde hediyenin yanında ufak bir de çiçek verin sevgilinize.

 

Hiç birimiz lafa gelince romantiklik konusunda mangalda kül bırakmayız ama kendinize şu soruyu sorun en son sevgilinize ne zaman çiçek aldınız? Cevap çok uzaklardaysa sınıfta kaldınız demektir.

Şimdi asıl konumuza dönelim hediyeyi neden kendiniz yapmayı denemiyorsunuz? El emeğinizle yaptığınız bir hediyenin maddi değerinin bir önemi kalmayacaktır.

 

Çok ufak bütçelerle sevgilinize unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. Tabi ki karşınızdaki maddiyata çok önem vermiyor ise.


 

Şahsi fikrimi soracak olursanız maddiyata önem veren birisi ile zaten bir ilişki çokta sağlıklı ilerlemez. Şimdi sizler İçin seçtiğim kendin yap hediyelere geçelim.

Sevgiliye Hediye Yapmak

1.Eliniz dikim işine biraz olsun yatkınsa böyle bir hediye yapmak çok zamanınızı almayacaktır. En azından hepimiz el işi dersinde birkaç kez olsun iğne ipliği elimize almışlığımız vardır.

 

Sevdiğiniz için bir kere daha deneyin en azından sizin için ortaokuldaki el işi notunuzdan daha önemli olduğunu düşünüyorum.

 

İhtiyacınız olan malzemeler keçe, iğne iplik, biraz da deri parçası. Deri parçalarını ayakkabı tamircileri, çanta tamircilerinden temin edebilirsiniz.

 

Artık herkesin cebinde bir akıllı telefon var. İki adet telefon kılıfı aşkınızın bir simgesi haline gelebilir, yan yana durduğunda kalp şeklini fark etmişsinizdir.

 

Bence para verip alınan çok kaliteli kılıfların bile vermediği bir etki yaratmış bir araya geldiğinizde arkadaşlarınızın hediyenizi kıskanacağına eminim.

 

2.Beyaz bir boş yağlı boya tuali, uhu ve biraz el işi kağıdı. Bu malzemelerle süper bir sevgililer günü hediyesi yapmak aklınıza gelir miydi? İlk örnekte olduğu gibi kalp her zaman aşkın simgesidir ve hediyelerinize romantizm katacaktır.

 

Kırmızı el işi kağıdını resimde görüldüğü gibi kalp şeklinde kesin ve katlayın. Daha sonra uhu ile tuale yapıştırın. Buradaki ince detay tablonun üzerine beyaz bir kalp daha yapın ve üzerine tanıştığınız tarihi yazın.

 

Dilerseniz birkaç beyaz kalp daha ekleyip sizin için anısı olan tarihleri, aşk sözcüklerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca tablonun bir köşesine sevgilinizle resminizi iliştirin renk katacaktır.

 

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir