Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Rengarenk Bebek Yelek Modelleri
... -super-kiz-bebek-yelek-ornekleri-ve-modelleri-cicek-kumesi-rengarenk

Rengarenk Bebek Yelek Modelleri

Genel olarak bebek yelek modellerinde temel ve tek bir renk seçilmektedir. Lakin, bu modelimiz diğer bebek yeleklerine oranla çok daha farklı ve cıvıl cıvıl. İçerisinde 5′ten fazla rengin kullanılacağı ve hem erkek, hem kız çocuklarına uygun olan oldukça şık bir yelek.

Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Öncelik ile başlangıç için; 7 farklı renk ipliğimizi hazırlıyoruz ki bunlar genel olarak; beyaz, turuncu, yeşil, larcivert tonlarında olabilir. Örgü işlemine ise; ilk aşama da 25 adet ilmek atılarak başlanır, 4 sıra boyunca haroşa örülerek örgü işlemine devam edilir daha sonra ise haroşanın üzerine 4 sıra düz örgü işlemi yapılır. Daha sonra ise; 2 ters bir düz olacak şekilde örgü işlemine devam edilir. Daha sonra ise; ilk 1. sıra diğer bir renk ile haroşa şeklinde örülür. Bu örgü işleminin sonrasında ise; üzerine tekrar 2 ters 1 düz örgü olacak şekilde işlem devam ettirilir. Tekrar 4 sıra boyunca düz örgü örülerek işlemin büyük bir kısmı bitirilmiş olur. Yapılmış olan bu örgü genel olarak 5 sıra boyunca devam ettirilir. Koltuk kısmına gelindiğinde ise; 3 ilmek kesilerek koltuk kısmı da yapılır.


3 Parmak bu şekilde örüldükten sonra, yaka işlemi yapılarak örgü modeli hazırlanmış olur. Daha sonra ise; isteğe göre renklerde düzenleme yapmanız ve / veya farklı bir süsleme ile desen ile bebek yelek örgü modellerini daha şık bir hale getirmeniz mümkün durumdadır.

Bu Yazıya da Bakın

Asimetrik Kesimli Bebek Yelek Modası

Bebekleriniz için normal yelek örgülerinden sıkıldıysanız, asimetrik kesimli bebek yelek modellerini denemelisiniz.   Bu yelek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir