Ana sayfa / Sağlık / Parmak Çıtlatmayı Bırakmanın Yolu

Parmak Çıtlatmayı Bırakmanın Yolu

Günümüzde birçok insan parmak çıtlatma bağımlılığı yaşıyor. Parmakları sürekli çıtlatan kişiler, bu hareketi artık istemsizce yapmaya başlarlar.

Ancak belli bir süre geçtikten sonra bu durumdan rahatsız olmanız da muhtemeldir. Rahatsızlık ile birlikte parmak çıtlatmak, aynı zamanda zararlıdır. Bu zarardan ve bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız, öncelikle bunu kafanıza koymanız gerekiyor.

Yapmanız gereken en önemli şey, ellerinizi başka şeylerle meşgul etmektir. Elinizde kalem ya da bozuk para çevirmeyi öğrenmeye çalışmanız, sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.


Böylelikle hem parmaklarınıza zarar vermezsiniz, hem de parmaklarınızın gücünü ve koordinasyonunu arttırmış olursunuz.

Destek Alın!

Yanınızda el kremi bulundurmakta bir çözümdür. Parmaklarınızı çıtlatmak istediğiniz zaman, kremi çıkartın ve elinize sürünüz.

Bu durumda hem elleriniz bir şey ile meşgul olacak, hem de daha yumuşak ve nemli ellere sahip olacaksınız. Parmağınızı çıtlatmamak için arkadaş ve aile bireylerinizden bu durumda sizleri uyarmasını isteyiniz.

Stres topu kullanmayı denemekte bir çözümdür. Çıtlatmanın size vereceği rahatlamayı stres topu ile sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda parmak germe egzersizleri uygulamanız halinde, sizlere faydası olacaktır.

Bu Yazıya da Bakın

Doğal Meyvelerin Faydaları

Sağlık açısından birçok faydası bulunan meyvelerin başlıca yararı, zengin vitamin ve mineral kaynağı olmalarıdır. Vitamin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir