Ana sayfa / Örgü / Oya İle Geçmişten Günümüze Gelen Çalışmalar
Oya Modelleri 2016_14

Oya İle Geçmişten Günümüze Gelen Çalışmalar

Eskiden kelimesi ile başlayan cümleler kurmaya başladık… Yoksa bizlermi eskidik? Zevklermi eskidi? Suçlusu kim, gelişen ve hızla ilerleyen teknolojimi bilinmez.

 

Bildiğimiz; sizinde eminim gördüğünüz pek çok şeyin artık eskisi gibi olmadığı. Eskiden evliliğe hazırlanan kızlarımızın sandık sandık çeyizleri olurdu.

 

Anneler özenle kendileri hazırlarlardı. Şimdilerdeyse eskidi sanılmasın… Aksine az olan şey kıymetlidir. Eskimedi sadece azaldı.

 

Sitemizde birbirinden güzel, birbirinden şık oya modelleri yer almaktadır. Yapılan oya işlerine baktığınızda sizden şunu yapmanızı istiyorum.

 

Baktığınız modelleri oyasız hayal etmenizi istiyorum. Hayalinizde “Oyasız” canlandırabilirseniz ne kadar basit ve sıradan geldiklerini anlayabileceksiniz.

 

Kesinlikle bir sanat eseri olduğu kanısındayım. Demin söylediğim şeyi yaptıysanız, sizinde benimle aynı fikirde olacağınızı düşünüyorum.

 

Kimi çeyizi için kendi yaparken, kiminin annesi yapar, kimiside yapanlardan satın alır. Genel olarak evde; ev işlerini bitirmiş hanımların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri bir meşgaledir.

 


Yaparken hayatın dertlerinden, sıkıntılarından kurtulurlar. Aynı zamanda bu işi yaparak, kendilerine ek gelir kazanarak ev ekonomisinede destek olanlarda vardır.

 

Sizde dilerseniz yaptığınız el işi, göz nuru işlerinizi internet ortamında satabilirsiniz. Bu size kalmış.

 

Kimi zaman sevgilerini işlerler, kimi zaman hayallerini işlerler…  Öyle ya “Altının değerini en iyi sarraf bilir”  verilen emeği anlayan kişi, çok daha fazla değer ve kıymet verir.

 

Kıymeti bilen hassas kişilerdir ve bir sanat eseri gibi korur ve saklar. Kolay yapılan Oya modelleri olduğu gibi, zor olanlarda vardır.

 

Sitemizdeki 2016 oya modelleri yeni ve şık oyalar yapmanız için sizlere ilham kaynağı olacaktır. Sizlerde yaptığınız örnekleri, bize göndererek paylaşabilirsiniz.

 

Yada gösterdiğimiz modellere yorumlar yaparak fikirlerinizi bizlerle ve sitemizin ziyaretçiyle paylaşabilirsiniz.

 

Sitemizin üst kısmında bulunan iletişim menüsüne girerek , bizimle iletişime geçerseniz, çok memnun oluruz. Bir başka yazımızda tekrar görüşmek üzere.

Oya Modelleri 2016

Bu Yazıya da Bakın

Bu Örgü Şapka Modellerini Görmelisiniz

Örgü şapka modelleri Bayanların bir hayli ilgi alanı olan el örgü işleri, şapka modelleri dediğimizde …

2 yorumlar

  1. Yepyeni Dantel

  2. Oya-örgü modelleri, turşu,reçel yapımı,torun videoları,çöp/çatma,koca çekiştirme muhabbetleri bugünkü gündemimdi :/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir