Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Örgülü Bebek Yelek Modeli
Bebek yelek modelleri arayan hamarat hanımlarımız varsa şuanda ...

Örgülü Bebek Yelek Modeli

Saç örgülü olarak hazırlanacak V yaka şeklinde olan bebek yelek modellerini genel olarak hem kız, hem de erkek çocukları için kullanabilirsiniz.

 

Lakin, örnek olarak sunduğumuz model içerisinde beyaz renk ağırlıklı bir örgü sistemi kullanılmıştır ve erkek bebekler için oldukça şık bir görüntü oluşturacak bir biçimde örülmüştür.

Örgülü Bebek Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

 

Bu tür bir V yaka saç örgü yeleği kış aylarında genel olarak kullanmanız çok daha yararlı olacaktır.

 

Öyle ki; bu tür bir örgüde genel olarak örme işlemi esnasında hafif delikler bırakarak daha ince örmeniz yaz ayları içerisinde de bebeğinize giydirmenizi sağlayacaktır.

 


Başlangıç kısmında ise bu örgünün; 6 ile 7 sıra boyunca tekli düz örgü yapılır. Kol kısmına doğru gelindiğinde ise 6 ilmek saç örgü yapılarak devam edilir.

 

Örgü tam olarak yarıya geldiğinde ise zaten büyük bir kısım bitmiştir ve başka bir şiş alınarak biraz bekletilir. Diğer kalan kısım ise her aşama da 1 adet ilmek kesilerek V yaka şeklinde örülmeye devam edilir.

 

Arka taraf ise olduğu gibi ters bir biçimde örülmeye devam edilir. Bu şekilde V yaka kısmı da zaten tamamlanmış olacaktır ve genel olarak yeleğimiz hazır durumdadır.

 

Genel olarak ise yaka kısmından omuz kısmına kadar kesim yapmanız görüntü açısından uygun olmayacaktır. Daha farklı bebek yelek modelleri ile görüşmek üzere, hoşçakalın.

Bu Yazıya da Bakın

Asimetrik Kesimli Bebek Yelek Modası

Bebekleriniz için normal yelek örgülerinden sıkıldıysanız, asimetrik kesimli bebek yelek modellerini denemelisiniz.   Bu yelek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir