Ana sayfa / Dekorasyon / Mutfak Tutacakları

Mutfak Tutacakları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ev hanımlarının mutfakta oldukça sık kullandıkları mutfak tutacakları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Eskiden örgü kullanılarak yapılan ve çok fazla şık olan mutfak tuttacakları bu aralar pek kullanılmıyor.

 

Eskiden örgü kullanılarak örülen mutfak tutacakları şimdi yerini hazır olan ve mıknatıslı tutacaklara bıraktı elma, armut gibi meyvelerden oluşan mutfak tutaçları olduğu gibi hayvan görünümlü mutfak tutacakları da bulunuyor.

 

Biz sizlere bu yazımızda çok eski zamanlarda kullanılan ve çok popüler olan örgü şeklindeki mutfak tutacaklarının nasıl yapıldığını anlatmak istiyoruz. Eskiden armut gibi tutacaklar kullanılıyordu biz sizlere bu yazımızda iğne oyası kullanılarak elma şeklinde tutacak yapmayı anlatalım.


 

Çalışmaya başlamak için ilk önce elimize kırmızı ve yeşil renklerde iki orion alıyoruz. Elmanın yapraklarını ve boyutunu çizdikten sonra ilmikler biraz sık olacak şekilde istediğimiz boyutları çiziyoruz.

 

Ördüğümüz iki elmanın yapraklarını bitirdiğimiz elmanın sap yerlerine gelecek şekilde dikiyoruz. Daha sonra 45 cm eninde olacak şekilde üstüsüz olacak 25 cm bağcık örüyoruz ve uçlarına bitirdiğimiz elmaları dikiyoruz.

 

Böylece mutfak dolaplarımız için çok güzel tutacak örmüş olduk aşağıdaki galeriden resimlere bakabilir daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir