Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Mor Renk Bebek Yelekleri
mor renkli bebek yelek modeli » Kadın Moda

Mor Renk Bebek Yelekleri

Başta kız çocukları olmak üzere; bir çok bebek için mor renk oldukça uygun bir renk olmakta ve hemen her çocuğun şirinliğine şirinlik katmaktadır. İşte, bu modelimiz ise; mor renkte oldukça şık bebek yelek modellerindendir ve yapımı çok kolay ve hızlıdır.

Öncelik ile; bu şekilde ki bir örgü yeleğini 2 adet mor ip ve 4 numara şiş ile örmeniz mümkün durumdadır ve dediğimiz gibi örgü işlemi oldukça kolaydır. İlk olarak 30 adet ilmek atılır ve örgü işlemi başlar. Daha sonra ise; 5 adet ters, 1 adet boş, 5 adet ters, 1 adet boş olacak şekilde ilk bir sıra bu şekilde örülür. Arka sırada ise; boş kısımlar örülerek ters kısımlarda örülmeye devam edilir. İkinci sıraya gelindiğinde ise, 5 sıra tekrar haroşa şeklinde örülmeye devam edilir ve boş kısımlar doldurularak bu biçimde 5 sıra devam edilir ve örgünün büyük bir kısmı tamamlanmış olur. Daha sonra ise; 3 ilmek kesilir. Tekrar kalan boş kısımlar dolanır. İki karış olacak şekilde düz örgü örebilirsiniz. Koltuk 3 ilmek olacak şekilde kesilir ve yaka konulur.


Daha sonra ise; farklı renk tonlarında ve desenlerin de süslemeler yapılarak devam edilir. Ayrıca; bu bebek yeleğini ister erkek, ister kız çocuklarında kullanmanız da mümkün durumdadır ki kış ve yaz aylarına uygun bebek yelek modellerindendir.

Aşağıdan mor bebek yeleklerine ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

Asimetrik Kesimli Bebek Yelek Modası

Bebekleriniz için normal yelek örgülerinden sıkıldıysanız, asimetrik kesimli bebek yelek modellerini denemelisiniz.   Bu yelek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir