Ana sayfa / Dantel / Kırkyama Örnekleri

Kırkyama Örnekleri

Belki de ilk defa duyuyorsunuz, kırkyama nedir? Kırkyama son zamanlarda çeyizlik ürünlerde bolca yerini alan bir çeyiz modelidir.

 

Çeşitli kumaş parçaları birleştirilerek yapılan bu modellerle istediğiniz her şey tasarlanabilir. Havlular, battaniyeler, nevresimler, seccadeler, çantalar, masa örtüleri, kanepe örtüleri ve daha bir sürü başka ürün tasarlanabilir.

 

En çok kullanılan kırkyama örnekleri ise battaniye, pike takımı, havlu kenarı, namazla ve çantalardır. Bu ürünler kırkyama tarzı ile yapıldığında çok şık tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

 


Evde artık kumaşlardan çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Artık kumaşları değerlendirebileceğiniz kırkyama hem çok kolay hem de çok kullanışlıdır.

 

Çeyiz sandıklarında gittikçe fazla yer alan kırkyama her yaştan bireye hitap etmektedir. Örneğin öğretmenler teknoloji ve tasarım dersinde öğrencilerine kırkyamadan ufak modeller tasarlatabilir ya da halk eğitim kurslarına giden her yaştan bayanlarımız için çok kolay bir uğraşı kaynağı olarak kullanılabilir.

 

Siz istediğinize kumaşları kesip, bu kumaşları birbirine ulayarak yani dikerek çok güzel ve farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

Yeni Kasnak Modelleri

Kasnak işi diğer örme ve dantel işine göre daha fazla malzemelidir ama yapması kolay ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir