Ana sayfa / Dekorasyon / Kendin yap Dekoratif Duvarlar

Kendin yap Dekoratif Duvarlar

Hiç şüphesiz ki bir evde en çok dikkat çeken yerlerden biri de duvarlarıdır.  Millet olarak bahar geldiğinde badana yapmaya bayılırız, pis rutubetli duvarlar özellikle biz bayanların canını çok sıkar.

 

Duvarlarını duvar kağıdını yaptıranlar ise yırtılan, yıpranan duvar kağıtlarına dayanamazlar.

 

yeni-duvaar-dekorasyonu Kendin yap Dekoratif Duvarlar

 

Yeni dahi olsa ev dekorasyonundan sıkıldığımızda ilk değiştirdiğimiz alandır duvarlar ama rengini ama duvar kağıdını bir şekilde duvarın görüntüsünden başlarız işe.

 

Bizlerin duvar dekora ederken en çok kullandığımız şey tablo, resim, saat vs asmaktır. Kendin yap duvar dekorasyon fikirleri sayesinde geri dönüştürdüğünüz  eşyaları da duvar dekorasyonu için kullanmayı öğreneceksiniz.

 

Bir ağaç dalının, bavulun, kaykayın ve akla hayale gelmeyecek bir çok eşyanın duvarda nasıl durduğuna inanamayacaksınız.

 

Do it Yourself yeni bir hobi olarak Amerika’da çok popüler şuan insanlar parayı hem nasıl tasarruf ederim ve nasıl en doğaya en az hasarı veririm düşüncesiyle hem de el becerilerini kullanmak için bu hobiyle ilgilenmeye gün geçtikçe daha da çok ilgi göstermekte.

 

Duvar-Dekor-Ürünleri Kendin yap Dekoratif Duvarlar

 


Biz de yeniornekler.com kendin yap ekibi olarak sizlere bu düşünceyle yapılmış kendin yap dekoratif duvar dekorasyonları örnekleriyle sizlere bir ilham kaynağı olmaya çalışacağız.

 

Konuyla ilgili internette birçok resim dolaşmakta fakat en çok beğenilen fotoları bulup sizlerle buluşturmaya gayret ettik.

 

Şimdi önce sizlerle paylaştığımız resimlere bakın sonra da duvarınıza son kez bir bakın ve orada kendi emeğinizle ve az bütçeyle neler yapılabileceğini hayal edin.

 

  • Su tesisatı için olan normal plastik boruları bilirsiniz. Onların duvarınızın içinde sadece su hattında kullanılabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında biraz zaman ve el emeğiyle duvar için mükemmel bir aksesuar haline gelebilirler. Hem de elinizde artmış su boruları varsa böyle bir şey yapmak nerdeyse sıfır maliyet. Öncelikle boruları aynı boyda özenle kesiyoruz. Fakat boruların ayrı hacimlerde olmasına özen gösterin bir araya getirdiğimizde daha güzel görünecekler. Boruları birleştirirken matkap yada silikon bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Sprey boyayla zevkinize göre istediğiniz renge boyayın. İçlerine yılbaşı için satılan küçük süslerden yerleştirin ve duvarınıza asın işte bu kadar. Artık sizinde el yapımı ve benzersiz bir duvar dekorunuz var.

 

  • Ağaç eşyaların verdiği şıklık nedense beni hep cezp etmiştir. Kaliteli ağaçlardan pahalı mobilyalar da evlere süper bir hava katar fakat ağacın şıklığını evinizde hissetmek için servet harcamanıza gerek yok. Kışlık yakılacak odunlardan biraz kullanarak eviniz için dekor yapabilirsiniz. Daha önce birçok ağaçtan yapılma süs, dekorasyon ve bahçe fikri paylaştık bu sefer ise ağaçları duvarda kullanacağız. Aynı boyutlarda titizlikle kesilmiş ağaçları marangoz tutkalı yardımıyla duvara sabitleyeceğiz. Fotoğrafa bakarsanız evin sıkıcı ve kör bir noktasına nasıl bir şıklık getirmiş fark edeceksiniz. Ufak bir detayı atlamayalım ağaçları birleştirdikten sonra verniklemeyi unutmayın.

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir