Ana sayfa / Nasıl Yapılır / Kedi Gözü Örgü Modeli Anlatımı Video
kedi gözü örneği yapılışı
kedi gözü örneği yapılışı

Kedi Gözü Örgü Modeli Anlatımı Video

Özelliklerde şallarda, liflerde ve birçok hırka modelinde kullanılan kedi gözü modeli nasıl yapılıyor merak ediyor musunuz?

 

Delikli bir model olarak ortaya çıkan Kedi gözü el işi modelini çıkarmanız için sizlere yardımcı oluyor olacağız. Kedi gözü modeli ile aynı zamanda çok şık bir kazak yapımı da yapabilirsiniz.

 

Hem el örmesi hem de özel bir model olan kedi gözü örgü modeli ile bizce tanışmalı ve şık ve modern duran bu modeli kullanmaya başlamalısınız.

Kedi gözü örgü modeli malzemeler

 

 

2.5 ya da 3 numara bir şiş

 

İstediğiniz renk ip ama merserize ya da simli olması daha güzel olacaktır.

2015-12-28-21-07-54-Ekran-görüntüsü-1024x429 Kedi Gözü Örgü Modeli Anlatımı Video


Kedi gözü örnek çıkarmak

 

Kedi gözü örnek modeli yapmak için ilk olarak dört ilmeği düz örüyorsunuz ve özellikle ajurlu modellerde kenarında iki ilmek bırakarak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Yani 6 örme yapıyor iki kere de ip dolamış oluyorsunuz. Sonrasında dört kez yine ilmek düz yapıyor ve yine iki ilmek doluyorsunuz. Bu şekilde istediğiniz uzunluğu kadar devam edebilirsiniz.

 

Şiş bittiğinde ve çevirdiğinizde ise arka sırada olan iki ilmeği örecek ve dolama yaparak önceki iki ilmeği yeniden örmeye başlayacaksınız.

 

Kedi gözü modeli aslında zor gibi görünen ama kolay olan bir modeldir. Ön sıra kısmında kendiniz çoğalttığınız ilmekleri arka sırada yer alan iki ilmek ile birlikte örmeye başlıyor ve dengeyi sağlamış oluyorsunuz.

 

İki örme yaptıktan sonra dolanılan irmikleri önden örüyor ve ipi arkaya geçiriyorsunuz. Ve bu şekilde kedi gözü modeli devam etmiş oluyor.

Videolu Anlatım

Bu Yazıya da Bakın

Konvers Örgü Patikler

Bu yazımızda örgü konvers şeklinde patik örmeyi anlatacağız. Anlatımı ilk gördüğünüzde pek bir şey anlamayabilirsiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir