Ana sayfa / Dekorasyon / Keçeden Giysili Oyuncak Bebek

Keçeden Giysili Oyuncak Bebek

Evinizde kullanmadığınız eski kumaşlarınız varsa ve bunları ne yapacağınızı nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsanız bu paylaşacağımızdaki yazı size ilham verebilir.

 

Çocuklarınızın severek oynayacağı bir oyuncak haline getirip onları mutlu edebilirsiniz. Çocuklarınız için eğlence sağlayacak keyifli vakitler geçirmelerini sağlayacak bu basit ama güzel oyuncaklar ile oynarken keyifli vakitler geçireceklerine eminiz.

 

Hatta bu çalışmayı onlarla birlikte yapıp el becerilerini geliştirmelerine eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Bugün sizin için evdeki eski kumaşlarınızdan ve keçelerden nasıl sevimli oyuncak bebek yapımını paylaşacağız gelin hep birlikte bu çalışmayı nasıl yaptığımıza ve ne kullandığımıza bir bakalım.

 

Kullanılacak malzemeler

  • Keçe
  • Renkli kumaş parçaları
  • Makas
  • Cırtlar
  • Dikiş ipi ve dikiş iğnesi
  • Süslemek için boncuk, kurdele ve pullar

Öncelikle görselde görüldüğü gibi keçeden bebek şeklinde küçük kalıplar kesip bir birine dikiyoruz. Daha sonra kumaşlardan kestiğimiz bebeklerin üzerine uyacak şekilde giysiler kesip dikiyoruz.

 

Dilediğiniz ölçüde ve boyutta yapabileceğiniz gibi daha yumuşak olmasını istiyorsanız kestiğiniz keçelerin arasına dikiş işini bitirmeden pamuk veya elyaf doldurabilirsiniz.

 

Giysileri süslemek için kurdele veya pullardan yararlanabileceğiniz gibi bebeğinizin gözleri ve ağzı için boncuk veya düğmelerden yararlanabilirsiniz.

 

Son olarak dilerseniz çocuklarınızın oynaması için şekilde de görüldüğü gibi onlar için oyuncak ev dikebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınızı da mutlu etmiş olursunuz.

Ke%C3%A7eden-Giysili-Oyuncak-Bebek-Yap%C4%B1m%C4%B1 Keçeden Giysili Oyuncak Bebek

 

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir