Ana sayfa / Nasıl Yapılır / Kaymaz Patik Ve Çorap
ile pratik çorap yapımı...,El Sanatları Örgü Modelleri Patik ...

Kaymaz Patik Ve Çorap

Evlerinizde kendiniz model çıkarak bebek patiği, büyükler için patik modeli ya da çorap modeller yapıyor ama bunların kaymasından rahatsız mı oluyorsunuz?

 

Patikler oldukça şık ürünlerdir ama sık sık halı olmayan zeminlerde kayması nedeni ile korkutan giyeceklerin arasında da yer alıyor.

 

Özellikle çocuklar için kaydırmaz patik yapımı sandığınız kadar zor değil ve bugün çorap ve patikler için kaydırmaz etki nasıl yapılacak görüyor olacağız.

 

Kaydırmaz patik ve kaydırmaz çorap yapımı için sizlerde hobi mağazalarında satılan boyutlu dimensional kumaş boyasından alacak ve alt kısmına bunları kullanarak hem moitif yapacak hem de kalın bir tabaka oluşturarak kaydırma yapmasını engellemiş olacaksınız.

 


Hazır olarak satılan kaydırmaz çorapların altına baktığınızda da bu maddeyi görürsünüz. Kısaca hem var olan çoraplarınızın kaymasını engellemek hem de patiklerinizde kayma olmaması için dimensional boyaları kullanabilirsiniz.

 

Kalın bir tabaka olarak kaldığı için kaydırma işlemi olmayacaktır. Uygulama yaparak yıldız şeklinde minik desenler yapabilir, güneş desenleri yapabilir ve altını da şık bir hale getirebilirsiniz.

 

kaymaz-patik-ve-corap-yapimi_8-jpg Kaymaz Patik Ve Çorap

Bu Yazıya da Bakın

Konvers Örgü Patikler

Bu yazımızda örgü konvers şeklinde patik örmeyi anlatacağız. Anlatımı ilk gördüğünüzde pek bir şey anlamayabilirsiniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir