Ana sayfa / Havlu Kenarları / Havlu Kenarı Örnekleri Ve Yapılışı
Havlu Kenarı Örnekleri Ve Yapılışı_13

Havlu Kenarı Örnekleri Ve Yapılışı

Bazen anneden kıza, bazen de büyükanne ya da büyükbaba dan toruna armağan olan havlu kenarı örnekleri nasıl yapılıyor? Havlu kenarı modelleri nasıl oluşuyor bu konular hakkında bilgilenmek isteyenler için güzel bir yazı ile karşınızdayız.

 

Havlu kenarı örneği verecek olursak deseni çiçeklerle işlenmiş bir havlu kenarı her evde vardır. Klasik model diye adlandırılan bu tarz havlu kenarları neredeyse yüzyıllardır favori ve uzun süre de öyle devam edecek gibi görünüyor.

 

Farklı işlemeler karmaşık modeller de yok değil, ancak bu modelleri hem bulması hem de örneklerden çıkarması hiç kolay değil usta işi olan havlu kenarları için çok iyi bir bilgiye sahip olmak gerekmektedir.

Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

 


Havlu kenarı yapmak çok zor gibi gözükse de eliniz alıştıktan sonra sizleri zorlamayacak bir şeydir.  Tabii ki bazı istisna modeller de yok değildir.

 

Her işin olduğu gibi havlu kenarı yapmanın da püf noktaları vardır. Örnek verecek olursak işe başlamadan önce havlu kenarlarınızın temiz olması gerekmektedir.

 

İşi ne kadar temiz yürütürseniz o kadar rahat edersiniz ve havlu kenarınız da temiz gözükür. Dantelleri yıkamadan önce ütülemek diye bir konu var, dantelleri önce ütüleyip yıkamalısınız.

 

Böyle yaparsanız çekme durumunu ortadan kaldırmış olursunuz. Sizlere ufakta bir tavsiye 2016 yılında çiçek ve kuş modelleri oldukça ilgi görecek.

Havlu Kenarı Yapımı Videolu Anlatım

Bu Yazıya da Bakın

Havlu Kenarına Yapılabilecek Kolay Süslemeler

Kolay iğne oyası mutfak havluları örnekleri arıyorsanız hiç zorlanmıyor olacaksınız.   İğne oyası son yıllarda …

3 yorumlar

  1. insan gibi istesin havlu kenarı bile örerim

  2. Yeni Örnekler – İğne Oyası, Havlu Kenarı

  3. ek iş mi yapsam. tülbent kenarına iğne oyası nakış falan. havlu kenarı da örebilirim. haroşa güzel şey…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir