Ana sayfa / Havlu Kenarları / Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Havlu kenarı örnekleri nasıl yapılır? İnsanlar yüzyıllar boyunca kumaş kullanmıştır ve bu kumaşlar hangi dönemde olursa olsun her zaman kaliteyle ölçülmüştür.

 

Teknoloji ilerledikçe kumaşların kalitesi de artmıştır. Bu kumaşlar gündelik hayatta bir çok yerde kullanılmaktadır ve bunlardan bir tanesi ise havludur. Havlu kenarı her zaman için insanlar için büyük gereksinim olmuştur.

 

Misafirliğin baş göstergesi olarak da kullanılır denilebilir. Misafirler için her zaman havlu ayrılır ve bu havlular genelde elde bulunan en iyi havlulardır.

 

Bu havluları istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz elbette. Bu süsler genelde naylon iple yapılır fakat daha iyi bir kalite elde etmek isterseniz havlunun üzerine süs ipinin boyasının geçmemesi gerekmektedir.

 

Bu şekilde olması için ipek bir iplik seçilebilir. Bu seçim gerek sizler için gerekse misafirler için çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Havlu Kenarı Modelleri Nasıl Yapılır?

 

Havlu üzerine yapacağınız süsün ipinin kalitesi çok önemlidir fakat burada havlunun kalitesini es geçemeyiz. Günümüzde çeşit çeşit havlular bulunmaktadır.

 

Eğer süs ipini ipek olarak seçecekseniz havluyu da buna uygun bir şekilde almanız sizler için daha iyi bir seçim olacaktır. Havlu kenarına yapılan süs için iğne oyası, firkete ve tığ kullanılmaktadır.


 

Bu tercih tamamen sizin tercihinizdir. Genelde havlu kenarları beyaz havlu üzerine yapılmaktadır. Süs ipiniz genelde renkli olacağından dolayı beyaz üzerinde kendini daha iyi belli edecektir.

 

Bu şekilde sizler misafirlerinize daha iyi bir misafirperverlik sunabilirsiniz. Eğer havlu kenarı yapmakta tecrübeniz yoksa tığ ile başlamanız sisler için daha iyi bir seçim olacaktır.

 

Tığ kullanarak hem daha fazla havlu kenarı modeli oluşturabilirsiniz hem de kolay bir şekilde bu modelleri yapabilirsiniz.

 

Biraz tecrübe edindikten sonra firkete ve iğne oyası kullanarak tığ modellerinden daha farklı bir model uygulayabilirsiniz. Havlu kenarında model çok önemlidir.

 

Bu modelleri tecrübeli birisinden öğrenebilirsiniz. Bu sizin tecrübeniz için daha iyi olacaktır fakat dilerseniz internet üzerinden de kolay bir şekilde model öğrenebilirsiniz.

 

Bu konuda halk eğitim binalarında kurslar bulunmaktadır. Bu kurslara giderek havlu kenarı üzerinde fazlasıyla tecrübe edinebilirsiniz ve bu seçim sizler için en iyi olan seçimdir.

Havlu Kenarı Modelleri

 

 

Bu Yazıya da Bakın

Havlu Kenarına Yapılabilecek Kolay Süslemeler

Kolay iğne oyası mutfak havluları örnekleri arıyorsanız hiç zorlanmıyor olacaksınız.   İğne oyası son yıllarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir