Ana sayfa / Gelinlik / Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçerken her gelin adayının dikkat etmesi gereken belli başlı bazı kurallar vardır. Bunların başında seçilen gelinliğin vücut tipine uygun olması gelir.

 

Çünkü bir gelinlik üzerine giyen mankenin üzerinde oldukça şık durabilirken sizin vücut tipinize uymayabilir.
Bu sebeple alacağınız gelinliği beğenerek ve mutlaka üzerinize deneyerek almanızda fayda vardır.

 

Evlenecek olan kadınların hayatında yapacağı şüphesiz en önemli tercihlerden bir tanesi de üzerine giyeceği gelinliktir.

 

Bu sebeple seçtiğiniz gelinlik oldukça önemlidir. Gelinlik seçerken seçtiği gelinlikten pişman olmayan kadınlar bunu hayatının sonuna kadar unutmazlar.

 

Gelinlik Seçerken Atlamamanız Gereken Detaylar:

 

İlk önce düğün için bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi belirledikten sonra bu bütçenin ne kadarının gelinliğe ayrılacağına karar vermelisiniz.

 

Gelinlik bütçenizi belirledikten sonra önce giymek istediğiniz ve hayalinizdeki gelinliğe karar verin ve gelinlik almaya böyle çıkın.

gelinlik-nasil-secilir Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aklınızda bir gelinlik modeli belirlediyseniz alacağınız gelinliği seçmeniz daha kolay olacaktır.

 

Günlük hayatınızda sevdiğiniz kıyafetleri seçtiğiniz gelinlikte görmek sizi daha mutlu edecektir. Bu yüzden önceden bir model belirlemekte fayda var.

 


Buna karar verdikten sonra beğendiğiniz gelinliği mutlaka üzerinize giyin ve üzerinizde hayal ettiğiniz gibi durup durmadığına bakın.

 

Gelinlik hayatınızın en önemli gününde giyeceğiniz bir şey olduğundan dolayı kıyafetinizin kaliteli olmasına özen gösterin.

 

Eğer beğendiğiniz gelinlik pahalı gelirse satın almak yerine kiralamayı da deneyebilirsiniz. Hayatınızda sadece bir kere giyeceğiniz bu gelinliği seçerken istediğiniz gelinliği seçmek en doğal hakkınız bunu unutmayın.

 

Düğün Mekânına Uygun Gelinlik Seçimi

 

Düğünün nerede olacağı belli olmadan gelinlik almanızı tavsiye etmiyoruz. Düğün mekanına uygun gelinlik seçimi de oldukça önemlidir.

 

Mesela kır düğünü planlıyorsanız ve uzun gelinlik modellerinden bir tanesini alacaksanız rahat yürümenizi sağlayacak gelinliklerden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

gelinlik-secimi-hakkinda Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otel veya düğün salonu gibi bir yerde düğün olacaksa prenses gelinlik modeli giymenizde hiç bir sakınca bulunmuyorken kır düğününde bu gelinliği giymek sizi zor durumda bırakabilir.

 

Gelinlik seçerken gelinlik firmasıyla muhabbet edebilir ve kafanızdaki gelinlik modelini onlara anlatabilirsiniz.Böylece kafanızdaki gelinliği sizlere gösterebilirler ve daha rahat bulabilirsiniz.

 

Ayrıca firmanın çalışanlarının sabırlı olması da oldukça önemli zor karar veren biriyseniz sorun yaşayabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

A Kesim Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında yer alan a kesim gelinlik modelleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir