Ana sayfa / Bebek Yelekleri / Fiyonklu Bebek Yelekleri
Tığ Işi Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Anlatımlı › Modelleri ...

Fiyonklu Bebek Yelekleri

En güzel örgü bebek yelekleri ve dahası. Yazın gelmesiyle, anneler için daha çok boş vakit var. Kolaylıkla yapabileceğiniz bebek yelek modelleri‘nden birinin yapımını öğrenelim.

 

Fiyonklu bir model bu özellikle kız bebekleri için ideal bir yelek.

 

Fiyonklar için istediğiniz renkte kurdele alabilirsiniz. Bizde ki görülen örnek resimlerde beyaz ve pembe kurdeleler kullanılmış isterseniz, farklı renkli kurdele ve iple daha güzel yeleklerde örebilirsiniz.

 

Örgü de haraşo şeklinde örgüler bulunuyor. Haraşo da unutmamanız gereken, ön yüzü düz yaptıysanız arka yüzüde düz yapın. Ters yaparsanız, ters devam edin.

 

Şimdi yapımına başlayalım. Ön yüz yapımında 35 ilmekle başlayın. Ardından 7 sıra haraşo örün. Sonra 7 ilmek haraşo ve 7 ilmek düz şeklinde devam edin.

 

7 ilmek haraşodan sonra, ipi ön tarafa geçirin 7 düz ilmiği şişe geçirin. Düzlerin önünde ipler oluşacaktır. Buralara kurdele takıcaksınız.

 

Aynı şekilde 7 sora devam edin. Düzlerin üstüne haroşa haraşonun üstüne ise düz gelecek şekilde devam edin. Önler 35 ilmek, arka 56 ilmek örülecek.


 

Bittiğinde örmeden şişe geçirdiğimiz, kurdele için olan iplere kurdelereleri takıyoruz. Kurdeleleri ortadan sıkıştırın arka tarafından kurdeleyle aynı renkte iple dikin.

 

İsterseniz kurdeleyi diktiğiniz iplere birer düğme boncuk gibi aksesuar süslemesi de yapabilirsiniz.Kurdelelerden sonra yeleğiniz hazır, bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileklerimizle güle güle kullanın.

 

Daha farklı bebek yelek modelleri ile görüşmek dileğiyle.

fiyonklu-bebek-yelek-modeli_7-jpg Fiyonklu Bebek Yelekleri
Fiyonklu Bebek Yelek Modeli_7.jpg

 

Bu Yazıya da Bakın

Örgülü Bebek Yelek Modeli

Saç örgülü olarak hazırlanacak V yaka şeklinde olan bebek yelek modellerini genel olarak hem kız, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir