Ana sayfa / Dekorasyon / Yılbaşı Gecesi İçin El Yapımı Hediyeler

Yılbaşı Gecesi İçin El Yapımı Hediyeler

Bir hediye almak sanırım hepimizin hoşuna gidiyordur. Hediyenin maddi değerinden çok birinin bizim için zaman ayırması, değer vermesi, bizim için bir şeyler alması aslında insan için daha önemli.

 

Çoğumuz için ister bir arkadaşımıza olsun ister sevgilimize, annemize , babamıza kısacası değer verdiğimiz herhangi birine hediye alırken aslında en uzun süreyi beklide düşünürken geçiririz.

 

Her ne kadar bize yakın bir insana yılbaşı hediyesi alacaksak alalım onu çok yakından tanısak bile hediye alma daha doğrusu ne alacağını düşünmek çok sıkıntılı bir süreç olsa gerek.

 

Hediye alıp vermek beklide yüzyıllardır insanlar için bir gelenek, herkes zevkine göre, bütçesine göre bir şeyler alıp hediye etmekte. Tabi ki özel günlerde hediyenin önemi bir kat daha artmakta.

 

Kendin yap sitesi olarak ev dekorasyonu, küçük aletler ve pratik ipuçlarını sizlerle paylaşmaktayız fakat  diy gift yani kendinyap hediye diye bir hobi de var

 

Birine hediye almak yerine onu el emeğinizle göz nurunuzla yapmanın karşı tarafın hoşuna gideceğine eminiz. El beceriniz çok gelişmemiş olabilir, hayal dünyanızda da el yapımı nasıl bir hediye olabilir yada kendim nasıl yapabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz.

 

Sizlere bu hobi alanıyla ilgilenen kişilerin yaptığı hediyelerin içinden en çok ilgimizi çekenleri bulup paylaşıyoruz. Bu arada yıl başı yaklaşıyor.

 

Sevgililer günü de kapıda sayılır. Hediye sayfalarımızı gezip biraz fikir edine bilirsiniz, böylece hem kendiniz bir hediye yapabilir hem de tasarruf etmiş olursunuz.


 

Özellikle maliyetsiz olması ve büyüklüğü açısından bu fikir çok dikkatimi çekti. Ayrıca böyle bir hediyenin yapımı da oldukça az bir vakit alması açısından da yapılmaya çok uygun.

 

İhtiyacınız olan malzemeler strafor köpük ki yolda gezerken dahi bulmanız muhtemel ya da herhangi bir beyazeşyacıdan ücretsiz temin edebilirsiniz. Köpükleri maket bıçağıyla kesin ve yapıştırıcıyla L O V E harflerini oluşturun.

 

Üç adet yün örgü ipi alın ama renklerine dikkat edin kırmızı, pembe ve yavru ağzı olsun. Tabi ki zevkinize göre başka renkle yapmakta mümkün.

 

Eğer doğum günü için İyi Doğdun gibi bir şey yapacaksanız farklı renklerde olabilir kahverengi,turuncu ve sarı gibi fakat örneğimiz aşk ile ilgili olduğu için söylediğimiz renkler uygun olacaktır.

 

Maliyeti yaklaşık 20 Türk lirasına böyle mükemmel hediyeler yapabilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeleri

Aslında birine para hediye etmek düğünler ve bayramlar dışında kültürümüzde pek yok fakat birçok dünya ülkesinde direk olarak para hediye etmek çok popüler.

 

Tabi ki her şeyin bir adabı ve usulü var parayı direk vermek yerine zarfa koymak içine güzel dileklerini de eklemek gibi. Bu hediyemiz ise kendinden küçüklere yılbaşı hediyesi vermek isteyenler için çok kullanışlı.

 

Diyelim ki akrabalarınız size yılbaşına gelecek ve çocukları var siz ise ne hediye edeceğinizi bilmiyorsunuz. Bu tarz balonlar hazırlayarak onlara sürpriz yapabilirsiniz.

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir