Ana sayfa / Havlu Kenarları / Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri
Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri_0

Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Geleneklerimizden bizlere ulaşan ve her genç kızın özen ile hazırladığı çeyizleri el emeği göz nuru birçok ürün ile bezenir. Kız beşikte çeyiz sandıkta fikrinin hakim olduğu ülkemizde harika el işleri ile bezeli yüzlerce parça çeyiz için derlenmeye başlanır.

 

Özellikle çeyizlik havlu kenarı örnekleri nesilden nesle, elden ele iletilerek tüm ülkemize yayılmıştır. Kullanım için de uygun olan bu modeller arasında sık iğne tığ işlerinden, harika iğne oyalarına kadar birçok model yer alır.

 

Bayanların şık ve gösterişli modeller ile hazırladığı bu havlular hem gelinin evinde kullanılması hem de evlendikten sonra erkek tarafına hediye götürülmesi nedeni ile bol miktarda yapılır.

 

Farklı renklerde hazırlanan çeyizlik havlu kenarı örnekleri genellikle zor ve emek isteyen modellerdir. Görselliğin ve emeğinin ön plana çıkartıldığı bu örneklerde görenlerin beğenisini kazanması oldukça önemlidir.


 

Bu şekilde yıllarca hazırlanması ile uğraşılan havlu kenarları, çeyizlerin ilk sırasında yer alan el emekleridir. Büyük desenli ve renkli ipler ile gerçekleştirilen bu modeller göz alıcı olmalarının yanı sıra işi bilenlerinde değerlendirmeler yapacağı çeyizliklerdir.

 

Birçok gen bayanın ilk yaptığı çeyizlik havlu kenarı örnekleri genellikle ağır ve emek verilen modellerden oluşmaktadır.

 

İdeal bir şekilde hazırlanan bu ürünler havluların kenarına itina ile monte edilip ütülenerek sandıklarda yerini alırlar. Farklı genişliklerde olabilen bu modellerin özellikle kullanışlı olması dikkat edilen bir başka yöntemdir.

Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Bu Yazıya da Bakın

Havlu Kenarına Yapılabilecek Kolay Süslemeler

Kolay iğne oyası mutfak havluları örnekleri arıyorsanız hiç zorlanmıyor olacaksınız.   İğne oyası son yıllarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir