Ana sayfa / Lif / Çeşitli Lif Örnekleri

Çeşitli Lif Örnekleri

Lif kullanımı oldukça yaygın olan ve olmazsa olmaz materyallerden birisidir. Fonksiyonun haricinde modelleri ve şekilleri ile de oldukça göze hitap eden lifler çeşitli yöntemler ve ip renkleri ile bezenerek çeşitlendirilebilinmektedir.

 

Model olarak uzun, kısa, dikdörtgen kare olmasının dışında çeşitli ip oyunları ile birbirinden güzel lif örnekleri ortaya çıkmaktadır.

 

Kimi zaman esprili modeller kimi zaman ise adeta bir gelini süsler gibi boncuklar ile süslenen lifler hem kullanışlı hem de oldukça hoş görünümlere sahiptir.

 

Son dönemlerde sıkça kullanılan ip çeşidi sakallı olarak tabir edilen ip çeşitleridir. Ancak bu ipler genellikle günlük kullanılan modellerde karşımıza çıkmaktadır.

Çeyizlik Lif Örnekleri

 

Çeyizlik lif örnekleri genellikle kadınların sanatlarını konuşturdukları modellerdir. Gelin damat figüründen tutun meyve sepetine kadar pek çok seçeneği bulunan bu modellerde önemli olan etkenlerden birisi gösterişli olmasıdır.

 


Çeyizlik lif modelleri genellikle sergilenmek amaçlı örülen modellerdir ve kullanışlı olması değil gösterişli olmasına dikkat edilir. Gel gelelim boncuklu bir lif zaten normal hayatta kolaylıkla kullanılmaz.

 

Günlük Lif Modelleri

 

Günlük kullanılan lif modelleri genellikle daha skin modellerdir ve önemli olan şey kullanışlı olmasıdır. Örneğin büyüklüğü oldukça önemlidir.

 

Çok büyük olup eli yormamalı ama küçük olup da işlevini kaybetmemelidir. Sıkı örülmesi halinde sabunu tutmayacağından daha gevşek örülmelidir. Seçilen ip daha köpürmeye müsait ve yumuşak olmalıdır.

Lif Örnekleri Resimleri

Lif Örnekleri Ve Modelleri Alakalı Diğer Yazılarımız;

Bu Yazıya da Bakın

Banyonun Tamamlayıcı Aksesuarı Lifler

Bu yıla adımımızı attığımız bu günlerde her şey değiştiği gibi liflerde değişti. Bu yıla özel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir