Ana sayfa / Dekorasyon / Bahçeniz İçin Dekoratif ve Ucuz Maliyetli Fikirler

Bahçeniz İçin Dekoratif ve Ucuz Maliyetli Fikirler

Bahçeler; temiz hava almak şehrin atmosferinden biraz uzaklaşmak için vazgeçilmez yerlerdir. Bahçeli bir evde yaşıyorsanız çok şanslısınız.

 

Bu makalemiz bahçeli müstakil evlerde ya da köylerde yaşayanlar için.Tabi ki sitenizde geniş bir yeşillik alan mevcutsa bu fikirleri orada da kullanmak çok akıllıca.

 

Şahsen günümüzde bu tarz mekanlarda yaşayan insanları kıskanmamak elde değil, sürekli şehir gürültüsü, beton yığınlarının arasında geçen bir hayatta ufak bir bahçede biraz vakit geçirmek bile insana huzur veriyor

 

Toprağa basmak bile insanın elektriğini alıveriyor, sakinleştiriyor. Bahçeniz için profesyonel bir  dekorasyon yapmak isterseniz bu çok maliyetli olabilir.

 

İşte asıl amacımız da ev olsun bahçe olsun dekorasyonla fikirlerini en az maliyete indirmek.  Bunun için birkaç fotoğraf yardımıyla bunun mümkün olduğunu sizlere göstermek istedik.

 

Düzensiz, bakımsız bir bahçede vakit geçirmek yerine, az bir maliyetle kendinize ait çok güzel ve dekoratif bahçeler dizayn edebilirsiniz.

 

Eski eşyaların ve doğanın yardımıyla bunun mümkün olduğunu söylemek isterim.  Kendi yaptığınız tasarımlar ile bahçeniz dört tarafı çitle çevrilmiş yeşillik alanlardan ayrılarak zevkle vakit geçirilecek favori mekanınız haline gelecek.

 

Bahçe dekoru ve dizaynını dış kaynaklara yaptırmak çok pahalıdır. Fakat sizin el emeğinizle ve ucuz bir bütçeyle de muhteşem bahçeler dizayn edebilir siniz.

 

Sizlere fikir vermesi amacıyla bahçe dekorasyonu ve kendin yap temalarına uygun birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyoruz.


Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

  1. Dışarı çıkarken kullanılan bahçeden geçen yollar genelde taşlarla kaplanır ve düzensiz olur. Bu fotoğrafa bakarsanız özenle kesilip toprağa yerleştirilen ağaçların ne kadar şık bir patika yol oluşturduğunu görebilirsiniz. Burada ki ipuçları oval kesilmiş ağaçların sık ve düzenli yerleştirilmesi, ayrıca ağaçları toprağa yerleştirmeden önce toprağı 10 cm kadar kazmak gerekiyor. Kesilen ağaçların boyları da 10 cm kadar olmalı ki bastığınızda yerinden oynamayan sağlam bir patika yolunuz olsun ayrıca ağaçlara yıkanabilirlik kazandırmak için 1-2 kat vernik atmakta fayda var hem daha şık bir görüntü veriyor hem de kirlenmesini geciktiriyor.
  2. Bahçenizde ailenizle ve arkadaşlarınızla sıkça vakit geçiriyorsanız şık olmasına özen göstermelisiniz. Şıklık derken çok fazla para harcayarak şıklığı yakalamak tabi ki bir seçenek ama eski eşyalar, tahtalar, taşlar, demir telleri yerinde kullanarak çok az maliyetli oturma alanları yapmakta mümkün fotoğrafa göz atacak olursanız taşlardan yapılma bir sehpa dikkatinizi çekecek taşlar tel yardımıyla bir arada toplanmış, üzerine cam koyularak çok tematik bir masa elde edilmiş. Ayrıca kullanılan sandalyeler de çok otantik. Ufak detaylar her zaman önemlidir yastık kılıfları yerine çuval kullanılmış. Çok para harcamaya gerek yok işte az bir zaman ve bütçe ayırarak bahçenizde süper bir oturma alanı oluşturabilirsiniz.

 

Bu Yazıya da Bakın

Lazzoni İle Fark Yaratın

Günümüzde eskiye göre yaşam alanlarını farklılaştırmak ve güzelleştirmek için daha çok çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir