Ana sayfa / Sağlık / Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

Ağlamanın Faydaları Nelerdir?

Ağlamanın insan için son derece faydalı olduğu sürekli söylenmiştir. Ancak bu faydaları çoğumuz bilmez. Ağlamanın faydalarını bizlerde sizlere belirterek, öğretmek istedik.

Ağlamak, sağlığımız açısından çok faydalıdır. Ağladığınız takdirde, stresiniz azalacaktır. Güzel bir ağlamanın ardından kişinin kendini daha iyi hissettiği, yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda ortaya konulmuştur.

Kişinin modunun yükselmesini sağlayacak olan ağlamak, zor durumlarda sizleri kendinize getirecektir.

Freudyen teorisinden yola çıkarak, içimizi dışarı vurmak her zaman faydalıdır. Ağlamayarak, kendinizi tutmanız halinde bu durum psikolojinizi olumsuz etkileyecektir.


Ağladığınız zaman, etrafınızdaki kişiler ile daha güçlü bir bağ kurarsınız. Yanınızda bulunan kişinin sizleri önemsemesi, sizler için çok önemlidir.

Ağlamak Sizleri Mutlu Edecektir

Ağladığınız zaman mide, kemik, damar ve kalp ile ilgili rahatsızlıklara sebep olan hormonlar vücuttan atılır. Gözünüzden yaş gelmesi de burnunuzda bulunan bakterilerden kurtulmanız demektir.

Çünkü ağladığınız zaman burnunuz da akar. Gözde bulunan enfeksiyon oluşumunu da önleyen ağlamak, aynı zamanda endorfin salgılar. Enderfon, mutluluk hormonlarından birisidir. Bu yüzden ağlamak, kişiyi daha mutlu edecektir.

 

Bu Yazıya da Bakın

Küçük Dilin İşlevleri

İnsanın ağzında bulunan küçük dil, yumuşak damağın arkasından sarkar. Mini ve parmak şeklinde bir organ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir